PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34888}

Pojutrze

The Day After Tomorrow
6,8 223 420
ocen
6,8 10 1 223420
5,5 21
ocen krytyków
Pojutrze
powrót do forum filmu Pojutrze

Szybciej to było chyba w animowanej "Epoce Lodowcowej". No ale tam wszystko zaczęło się od niepozornego pęknięcia i orzeszka - a to wiele tłumaczy ;). W każdym razie niezła ściema. Za fajne sceny daję 5.

Rob_Rock

Bo to jest film Rolanda Emmericha. On nagrywa filmy pełne fantazji i widowiska! 8/10

ocenił(a) film na 7
Rob_Rock

O Boże..... to nie jest film oparty na faktach tylko luźna interpretacja efektu cieplarnianego. A poza tym w gatunku filmu widać Sci-Fi

Atlas108

Nawet luźna interpretacja nie powinna być pozbawiona naukowego podejścia. To, że jest SF nie znaczy, że ma być naukowym ignorantem.

ocenił(a) film na 6
Tomek93_fw

to że jest sf znaczy że w 100% może byc naukowym ignorantem - choć nie musi

Rob_Rock

Nawet w "Epoce Lodowcowej" nie postępowało to chyba tak szybko. Jedyna zaleta filmu to efekty specjalne.

ocenił(a) film na 8
Katasza_

No super ale to nie jest kolejna epoka lodowcowa tylko wielka burza (nie pamiętam tej nazwy). Ta burza z filmu nie tworzy epoki tylko daje jej możliwość powstania.
Pozatym ostatnia epoka zaczęła się 70 tys. lat temu a w filmie mówią że ostatnia burza wydarzyła się 20 tys lat temu co oznacza że nie zapoczątkowała nowej epoki, najwyżej dała tej z 70 tys. o drobinę dłuższą egzystencje.

Rob_Rock

Tylko ze to film katastroficzny, a nie naukowy.

Rob_Rock

Przecież to jest film s-f !

ocenił(a) film na 5
Forrest_Gump

To, że coś jest naukową fikcją nie oznacza, że ma być niedorzeczne. Np: film o locie na Wenus stanowiłby naukową fikcję (raczej się nie wydarzy ale jest teoretycznie możliwy. Jednakże byłby niedorzeczny gdyby taki lot można było odbyć w dwa dni (tam i z powrotem).

Zatem, pewne osiągnięcia nauki, które znamy i są określone przez prawa fizyki w dobrym filmie SF winny być brane pod uwagę. Natomiast to co nie jest poznane lub to co stanowi jedynie niezweryfikowaną teorię, może w takim filmie być już czystą fantastyką.

Inaczej (gdy będziemy negować fakty naukowe) film będzie śmieszny. Sztuka polega na tym, aby nie przesadzić ani z jednym ani z drugim oraz umiejętnie poprzeplatać te dwa aspekty między sobą.

Dopiero na tej podstawie otrzymamy dobry SF...

Tylko czy ten film to SF?

Twierdzę, z całą pewnością, że NIE!

To tylko zwykłe kino katastroficzne...

ocenił(a) film na 5
Rob_Rock

To było oczywiście do Atlas108

:)

_______________

ocenił(a) film na 8
Rob_Rock

Kolega jest chyba rzadkim przypadkiem widza z za wysoką zawartością krwi w alkoholu. Ten film to jest piękny przykład komedi obyczajowej osnutej na kanwie thrillera. Ja dopiero obejrzałem ten film do połowy, a już mogę przytoczyć wiele scen, które są porażająco piękne i śmieszne:

1) japoński sarariman pijący sake i uciekający przed zabójczym gradem osłaniając głowę aktówką
2) bezdomny murzyn z psem w drogiej części Manhattanu kradnący parówki od dostawcy hot-dogów
3) scena z trzema Anglikami na stacji polarnej pijącymi 12-letnią whiskey:
3a) za Anglię
3b) za ludzkość
3c) za Manchester United

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Odpowiadam sam sobie ponieważ nie mogę już redagować poprzedniego postu:

facet trzyma biblię Gutenberga broniąc ją przed spaleniem dla ogrzana pomieszczenia w bibliotece publicznej:

- Co tam masz?
- Biblię Gutenbegra, była w sali z cymeliami.
- Myślisz, że Bóg Cię uratuje?
- Nie, nie wierzę w Boga.
- Ściszkasz ją z całych sił.
- Chronię ją. To pierwsza drukowana księga. Jest symbolem początku okresu Oświecenia. Słowo pisane to największe osiągnięcie ludzkości. Śmiej się. Gdy nastąpi koniec zachodniej cywilizacji przynajmniej to z niej zostanie.

Kurczę, ja tak sobie myślę. Każdy uczeń gimnazjum lub liceum powinien był/a zrozumieć przesłanie artysty.

ocenił(a) film na 9
Rob_Rock

idiota

ocenił(a) film na 5
agahub37

Oszołom

:P

użytkownik usunięty
Rob_Rock

ale lepszy od "prometeusza"

ocenił(a) film na 7
Rob_Rock

Kretyn...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones